DLA STARSZYCH

Pomóż dziecku w nauce!

Prawdziwym powodem słabych wyników w nauce jest to, że dzieci nie uczą się, jak się uczyć - (Gardner). Nasze zajęcia ukierunkowane są na rozwijanie umiejętności: czytania i rozumowania schematów i symboli, ćwiczenia pamięci, koncentracji, rozwijania wyobraźni, naukę technik zapamiętywania. Odwołujemy się do naturalnej chęci dziecka do zabawy, jego ciekawości, oraz osobistych preferencji uczenia się.

Twórcze Działanie i Myślenie dla dzieci od 5 do 10 roku życia

 Program skierowany jest do dzieci, które szukają czegoś więcej, niż nauka szkolna, potrzebują zdobyć narzędzia do mądrego wykorzystywania i twórczego przekształcania tego, co już wiedzą. Na naszych zajęciach mogą także rozbudzić ciekawość i zdobyć nowe zainteresowania.

Na zajęciach wykorzystujemy autorskie programy i metody. Staramy się, aby zajęcia dla dzieci w tym wieku były atrakcyjne i ciekawe.

Podczas Twórczego Działania i Myślenia uczestnicy rozwiązują ciekawe problemy, wykorzystują i poszerzają swoją wiedzę i zainteresowania naukowe, bawią się w niekonwencjonalny sposób słowami, sprawdzają własne możliwości w różnych działaniach – samodzielnie i we współpracy, rozwijają ekspresję ruchową.

Konsekwentnie staramy się uczyć ważnych umiejętność przez zajęcia w formie atrakcyjnej przygody i zabawy ukierunkowanej na konkretne cele. Chcemy, aby uczestnik  Twórczego Działania i Myślenia,  wiedział jak może wykorzystać i przetworzyć to, czego się nauczył, jak sobie to uczenie ułatwiać, a także, aby umiał dobrze pracować w zespole i polubił twórczą obserwację świata.

Zajęcia odbywają się  1 x w tygodniu

cena: 24 zł miesięcznie

Akademia Małego Omnibusa dla dzieci od 4 do 7 roku życia

Program skierowany jest do dzieci, które chcą zdobyć umiejętności czytania, liczenia, myślenia oraz rozwijać swoje zdolności. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę nauczą się czytać i liczyć, poszerzą swoją wiedzę o sobie i otaczającym świecie. Większość wrodzonych zdolności uczenia się rozwija się intensywnie w wieku przedszkolnym. Jest to także najlepszy okres na zapobieganie ewentualnym trudnościom w nauce. Dlatego proponowane zabawy i ćwiczenia pełnią funkcję stymulującą:

  • uwagę „skupioną”
  • koncentrację i podzielność uwagi
  • pamięć (zapamiętywanie globalne, zapamiętywanie sekwencyjne)
  • spostrzeganie wzrokowe

W rezultacie tak prowadzonych zajęć dziecko uczy się „jak się uczyć”, buduje zdrowe poczucie własnej wartości. W programie także: gimnastyka mózgu, wizualizacje polisensoryczne, mapy myśli, haki pamięciowe od 0-9, elementy wczesnego czytania.

Zajęcia odbywają się  1 x w tygodniu

cena: 24 zł miesięcznie

Młody artysta dla dzieci od 5 do 12 roku życia

Podczas zajęć dzieci tworzą własne dzieła wykorzystując różne środki wyrazu. Po każdych zajęciach powstaje dzieło, którego autorem staje się wasze dziecko…Do pracy wykorzystujemy pomoce rozwijające spostrzegawczość i wyobraźnię czyli różnego rodzaju karty, farby, folie, papier, gips, glinę, kaszę i wiele innych materiałów stymulujących kreatywny rozwój i pobudzające twórcze myślenie u dzieci.

Zajęcia odbywają się  2 x w tygodniu

cena: 39 zł miesięcznie

Mądra Sowa

To oferta dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Program rozwija wrodzone zdolności uczniów w wieku wczesnoszkolnym, uczy przez zabawę i wspomaga rozwój umiejętności koniecznych w dalszych etapach edukacyjnych.

 I Myślenie i wyobraźnia

II Trenujemy pamięć

III Gry i zabawy z tekstem

Szanowni Rodzice, chcemy pomóc Waszemu dziecku odnaleźć się we współczesnej szkole oraz podołać jej wyzwaniom i wymaganiom. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszego programu „Mądra Sowa”, zapraszamy do kontaktu.

Zajęcia odbywają się  2 x w tygodniu

cena: 39 zł miesięcznie

Zadania jakie stawiamy przed uczestnikami naszych zajęć to zadania dywergencyjne, czyli takie, które dają możliwość wielu podawania wielu potencjalnie poprawnych rozwiązań, nie mają jednej gotowej odpowiedzi. Zachęcamy przez to do poszukiwań wielu rozwiązań, i bycia oryginalnym na tle grupy rówieśniczej.

Nasze zajęcia to przede wszystkim zabawa. Myślimy w ruchu. Naturalną ruchliwość dzieci zamieniamy w twórczą ekspresję ruchową. Kształtujemy postawy społeczne w dających radość zabawach interakcyjnych.

Naturalne w rozwoju dzieci jest tworzenie neologizmów. U uczniów w wieku od 6 do 12 lat słowotwórstwo może stać się dużym wsparciem rozwoju intelektualnego. Nie jest sztuką wymyślić nowe słowo, sztuką jest nadać mu znaczenie. Na naszych zajęciach słowo inspiruje, zaciekawia i zaprasza do wspólnych poszukiwań.

Nasze zajęcia to przede wszystkim zabawa. Myślimy w ruchu. Naturalną ruchliwość dzieci zamieniamy w twórczą ekspresję ruchową. Kształtujemy postawy społeczne w dających radość zabawach interakcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>